דובאי לישראלים: כל מה שחשוב לדעת על היעד החדש

הסכם השלום עם האמירויות פותח לנו את הדלת ליעד חדש ונוצץ (תרתי משמע): דובאי, אחת הערים המרשימות, המסקנות, היוקרתיות, הזוהרות והמיוחדות בכדור הארץ! 

אם אתם כבר מתכננים את הטיול שלכם לאמירויות, ארגנו לכם את כל המידע החשוב שתיירים ישראלים צריכים לדעת, רגע לפני שהם עולים על המטוס!

טיסות לדובאי

טיסה ישירה מישראל לדובאי נמשכת שלוש שעות בלבד, ולכן גן העדן של דובאי הוא קרוב משרובינו חושבים. היום כבר יש מספר חברות תעופה שמוכרות טיסות ישירות לדובאי, וסביר להניח שהמספרים האלו רק יעלו. כל הטיסות נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי בדובאי, אחד משדות התעופה הכי עסוקים ומרשימים, שהוא אטרקציה בפני עצמה. 

הגבלות בדובאי

דובאי אמנם נחשבת לעיר יחסית ליברלית, אבל אסור לשכוח שמדובר על עיר מוסלמית עם תרבות מוסלמית, ולכן יש כמה הגבלות וחוקים שצריך לכבד כשמגיעים לעיר, גם אם אנחנו לא מכירים אותם ממקומות אחרים בעולם. הנה חלק מההגבלות האלו:

  • אלכוהול – על אף התרבות המוסלמית, דובאי מאפשרת מכירה של אלכוהול במסעדות ובפאבים, אך לא תמצאו אלכוהול למכירה במכולות ובסופרמרקטים. כמו כן, זו עבירה על החוק להסתובב שיכורים ברחובות ובטח שלנהוג בשכרות. לכן, ברגע שאתם יוצאים לרחוב עם אלכוהול בדם, זה הזמן להזמין מונית ולנסוע ישר למלון. אלכוהול מוגש מגיל 21. 
  • סמים – סמים הם אסורים לחלוטין לשימוש. הימנעו מהם לחלוטין.
  • הימורים – גם הימורים אסורים לחלוטין, ולא תמצאו בתי קזינו בדובאי. 
  • גילויי חיבה פומביים – יש להימנע מגילוי חיבה פומביים כמו נשיקות, חיבוקים ואפילו החזקת ידיים.
  • הזדהות בפני שוטרים ונציגי ממשל – במידה ומבקשים מכם להזדהות מכל סיבה שהיא, תמיד הראו תעודה ואת הפרטים הנדרשים ואל תשחקו משחקים מיותרים עם השלטונות. 
  • אל תדברו רעה על האמירויות – אל תדברו מילים רעות על המנהיגים של האמירויות, על בני המלוכה ועל האמירויות בכלל, וכן גם על פוליטיקה או אסלאם. חבל להסתבך סתם! 
  • צילומים – אף פעם אל תצלמו זרים או נציגי ממשל מבלי לבקש רשות קודם. 
  • לבוש – הרבה אנשים חוששים מסעיף הביגוד. אז חשוב לדעת שבחוף הים אין כל בעיה להסתובב עם ביקיני. ברחובות דובאי, לעומת זאת, עדיף להימנע מללבוש ביגוד חושפני מדי המתאים לבריכה או לים, וכן גם להימנע מללבוש מכנסונים קצרים או גופיות; שמלות זה בסדר, אך כאלו שלא חושפות כתפיים. במקומות קדושים יש להקפיד על כך אפילו יותר.

כשרות ויהדות בדובאי

היום אפשר למצוא בדובאי שני בתי כנסת, ובקרוב עתיד להיפתח גם בית חב"ד, הראשון בהיסטוריה. מעבר לזה, תופעת הכשרות נכנסת יותר ויותר לדובאי וסביר שתמשיך לצמוח עם כניסת הישראלים לעיר. היום ניתן למצוא מספר מסעדות כשרות, וכן למצוא מזון כשר גם בחלק מבתי המלון

כמו כן, אין כל בעיה להסתובב עם כיפה ברחובות, וכן עם מגני דוד או לבוש דתי מכל סוג. אנשי האמירויות מכבדים ופתוחים לכל דת!

תוכן עניינים

מחפשים מדריך בדובאי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

שלח/י הודעה
Santa-Claus
דובאי היא עיר מדהימה לחגוג בה את השנה החדשה – בערב השנה החדשה תמצאו מופעי זיקוקים מרהיבים, מסיבות עד הבוקר ואפשרויות מקוריות ויוקרתיות לקבל את...